пʼятниця, 4 грудня 2015 р.

Урок-гра «Сходження на вершину знань»

Урок-гра «Сходження на вершину знань»
Тема. Текстовий редактор
Мета: використавши прийом «Зараження», організувавши роботу на азарті та створивши позитивний мікроклімат у класі, перевірити й оцінити теоретич­ні знання учнів за темою «Текстовий редактор»; ви­ховувати прагнення до оволодіння знаннями й на­вичками роботи в текстовому редакторі; заохочувати дітей до роботи в групах (командах); застосувавши механізм «Цінування», виявляючи ставлення до ус­піхів учнів, радіючи з їх позитивних результатів у на­вчанні, показати дітям, що навчання, якщо й склад­ний процес, зате цікавий і захоплюючий.
Тип уроку: контроль знань.
Організація уроку: на дошці зроблено такі записи:
Тема. Тематичне оцінювання за темою «Текстовий редактор»
Урок-гра «Сходинки на вершину знань»
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап
Привітання, фіксація відсутніх, перевірка підготов­ки учнів до уроку.
II. Вступне слово вчителя
Діти, ми з вами протягом 13 уроків вивчали тексто­вий редактор Місгоsoft Office. Ви виконали такі практичні роботи:
1.       Набір тексту.
2.     Редагування і форматування тексту.
3.     Робота з тренажером редагування тексту.
4.   Побудова простих і складних таблиць у текстово­му редакторі.
5.   Побудова простих і складних кросвордів у текс­товому редакторі.
6.   Робота в графічному й текстовому редакторі: вставляння малюнка, виконаного в графічному редакторі, у текст.
7.   Робота з об'єктом
Упродовж вивчення теми ви засвоїли теоретичний матеріал.
Ваші вміння було оцінено на практичних заняттях. Сьогодні надійшов час перевірити й оцінити ваші теоретичні знання.
III. Пояснення умов гри
Пропоную це зробити у вигляді гри, яка буде назива­тися «Сходження на вершину знань». Зараз я поясню правила гри.
На дошці ви бачите дві «вершини знань». Сходинки до цих вершин я «будувала» на кожному уроці, ді­лившись із вами своїми знаннями й уміннями.
Ваше сьогоднішнє завдання — пройти готовими схо­динками до вершини. Для цього клас об'єднається у дві команди (за списком).
Першу команду назвемо «Курсори», а другу — «Об'єкти». Один член команди виходить до дошки й записує прізвища своїх напарників. (З обох боків дошки.)
Почергово учні з різних команд будуть кидати шес­тигранний кубик із цифрами, витягувати запитання (перевернуті донизу текстом) та давати на них від­повіді. У разі правильної відповіді команда підні­мається до вершини на стільки сходинок, яке число випало на кубику. Якщо відповідь неправильна або відсутня — команда опускається в прірву на стільки сходинок, яке число випало на кубику.
Аркуш із питанням, на яке дали правильну відповідь, відкладається, а з питанням, на яке не відповіли, знову повертається у гру. Хтось інший зможе на ньо­го відповісти.
Відповідь або зараховується, або ні.
Я буду на дошці проти прізвища кожного учня від­значати правильні й неправильні відповіді. У кінці гри за набраними вами балами буде зроблено оціню­вання з тем й.
Запитання підібрано складні й прості. Але це ж гра. Тому, як і в кожній грі, має місце щаслива випад­ковість, удача, везіння тошо. Тож, у добру путь!
IV. Гра
(Проводиться чітко за вказаними правилами.)
Питання, що містяться на аркушах
1.   Що таке курсор? Його призначення в текстовому редакторі.
2.  Що таке об'єкт у текстовому редакторі?
3.  Назвіть структуру вікна текстового редактора.
4.  Які кнопки містяться на стандартній панелі?
5.  Які кнопки містяться на панелі форматування?
6.  Які кнопки містяться на панелі малювання?
7.  Яку інформацію несе рядок стану?
8.  Що містить панель задач?
9.   Назвіть послідовність дій під час створення про­стої таблиці.
10. Назвіть  послідовність дій  під час  створення складної таблиці.
11. Назвіть послідовність дій під час побудови крос­ворду.
12. Назвіть послідовність дій підчас вставлення ма­люнка в текст.
13. Назвіть послідовність дій під час використання об'єкта WordArt.
14. Де знаходиться кнопка «міжрядковий інтервал»?
15. Де знаходиться кнопка «об'єкт WordArt».
16. Назвіть основні ознаки некваліфікованого набо­ру тексту.
17. Для чого потрібна горизонтальна й вертикальна лінійки?
18. Для чого потрібна горизонтальна й вертикальна смуги прокручування?
19. Що таке вікно?
20. Що таке діалогове вікно?
21. Назвіть «гарячі» клавіші.
22. Яку комбінацію клавіш потрібно натиснути, щоб виділити весь текст?
23. Як змінити розмір комірки?
24. Як ввести текст у комірку?
25. Як утворюються комірки?
26. З чого складається таблиця?
27. Як обвести жирною лінією контури кросворда?
28. Як позбутися непотрібних комірок під час побу­дови кросворда?
29. Де міститься текстовий редактор?
30. Що таке Microsoft Office Word?
31. Для чого потрібен Word?
32. Що можна робити в текстовому редакторі?
33. Назвіть відомі вам текстові редактори.
34. Що таке миша? її роль у роботі в текстовому ре­дакторі.
35. Що таке клавіатура? її роль у роботі в текстовому редакторі.
36. Що таке монітор? Його роль у роботі в текстово­му редакторі.
37. Що таке принтер? Його роль у роботі в текстово­му редакторі.
38. Що таке сканер? Його роль у роботі в текстовому редакторі.
39. Що потрібно зробити, щоб текст набрати з абза­цом 1 см?
40. Як виставити міжрядковий інтервал 1,5 пункти?
41. Як виставити розмір шрифту 14,8?
42. Як об'єднати комірки в таблиці?
43. Як додати ще один рядок у таблицю?
44. Як додати ще один стовпчик у таблицю?
45. Як побачити на екрані всю сторінку?
46. Як відкрити новий текстовий документ?
47. Як зберегти документ?
48. Які дії треба виконати для зміни мови клавіатури?
49. Як увімкнути комп'ютер?
50. Як вимкнути комп'ютер?
51. Як надрукувати велику літеру?
52. Як змінити колір букв?
53. Які дії потрібно виконати, щоб виділити іншим кольором комірки в кросворді, що містять клю­чове слово?
54. Як змінити розмір шрифту?
55. Як перейти до наступної чистої сторінки?
56. Як надрукований текст розмістити удвох колонках?
V. Закінчення гри. Оголошення результатів оцінювання кожного учня
VI. Підбиття підсумків уроку
(Діалог з учнями. Чи сподобався їм такий спосіб оці­нювання знань? Вислухати думки учнів.)
Обидві команди рухалися до вершини знань і досягли певних результатів. Переможцями стали всі, хто рухався сходинками. Я дуже радbq, що пройдений ма­теріал за темою «Текстовий редактор» залишився у вашій пам'яті і ви зможете, за потреби, ним ко­ристуватися впродовж життя. У старших класах ми ще будемо повертатися до цієї теми й виконувати складніші завдання у Wordi.


Немає коментарів:

Дописати коментар